Ślubowanie klas 1 i Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 13.10.2023 odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.
Pierwszoklasiści złożyli przysięgę na sztandar szkoły, tym samym stając się pełnoprawnymi członkami społeczności naszego liceum.
Na uroczystości zostały również wręczone nagrody za najlepszą znajomość historii patrona naszej szkoły.
Gratulujemy laureatom i świeżo zaprzysiężonym Staszicakom. Mamy nadzieję, że 4 lata nauki upłyną Wam w miłej atmosferze i zaowocują licznymi sukcesami w nauce i nie tylko. 🎓🏆🎉

Również 13.10.2023, w przeddzień 250 rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, odbyły się uroczyści związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierownictwem Pani Profesor Ewy Połczyńskiej-Chmielnickiej przygotowali scenę rodem z czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego sprzed 250 lat. Całości uroczyści akompaniował nasz szkolny chór Lorien.

Podczas spotkania odbyło się także uroczyste wręczenie naród dyrektora szkoły pedagogom, pracownikom niepedagogicznym oraz administracyjnym przez Pana Dyrektora Kamila Kamińskiego. Swoją obecnością podczas tegorocznych obchodów 250-lecia powołania Komisji Edukacji Narodowej zaszczycił nas także były dyrektor szkoły  Pan Stanisław Stoń.
Wszystkim Państwu serdecznie gratulujemy!

fot. Zuza Pituch