Zajęcia fotograficzne są skierowane do wszystkich uczniów, niezależnie od poziomu ich zaawansowania. Nie wymagamy również posiadania własnego sprzętu – podstawą jest otwarta głowa i chęć poznania, rozumienia języka obrazu. Pracujemy także nad tym, aby potrafić się w tym języku świadomie wypowiedzieć.
W ramach zajęć uczniowie pracują nad projektami indywidualnymi (konsultacje w trakcie zajęć), a także uczą się podstaw obsługi sprzętu, studia foto czy postprodukcji fotograficznej z elementami przygotowania do druku bądź cyfrowej ekspozycji swojej twórczości. Do dyspozycji mamy w pełni wyposażone studio a także stanowisko z MacBookiem do obróbki/montażu/pracy graficznej.
W roku szkolnym 2023/2024 zajęcia odbywają się w każdą środę w ramach 3 grup. Czas trwania to 1,5h – startujemy o 13:20. Serdecznie zapraszamy!