Chór LORIEN

 

Lorien to chór działający od września 2008 roku przy I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie – naszej Szkole marzeń. Prowadzi nas Najlepsza na świecie dyrygentka – Joanna Głogowska-Szychta.

Lorien ciągle się rozwija, ujawnia się pod postaciami różnych stylizacji muzycznych, a więc Dni których jeszcze nie znamy – dni sukcesów, w dalszym ciągu przed nami. Muzyka? It’s my life – każdy tak odpowie. Mój przyjacielu, zasmakuj razem z nami tej pasji i unieśmy się 1000 metrów nad ziemię!

Joanna Głogowska Szychta
Dyrygent
Paulina Jurczyszyn
Dyrygent

Chór Lorien rozpoczął swoją działalność w październiku 2008 roku, a od marca 2009 nieprzerwanie jest członkiem ogólnopolskiego programu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska. W swojej podstawowej działalności zajmujemy się oprawą muzyczną wydarzeń i uroczystości związanych z życiem szkoły, tj. rozpoczęcia i zakończenia Roku Szkolnego, Dzień Patrona, apele okolicznościowe. Regularnie bierzemy również udział w koncertach poza murami szkoły, jak na przykład: Dzień Europy, Koncert Laureatów Konkursów Poezji Polsko- Ukraińskiej, Dzień Papieski, Kolędy Świata czy Koncert Galowy Konkursy Poezji, Prozy i Pieśni Patriotycznej. Niezwykle ważnymi wydarzeniami w życiu chóru są występny na profesjonalnych scenach muzycznych z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków, były to m.in. Filharmonia Lubelska, Filharmonia Kielecka, czy Sala koncertowa UMFC w Warszawie. W czasie trudnego czasu pandemii działaliśmy nieprzerwanie w sferze online. Teraz mamy nadzieje ten niezwykle trudny czas dla chóru się skończyć i będziemy mogli znów rozwinąć skrzydła!

Skip to content