Chór LORIEN

„W śpiewaniu to jest właśnie najprzyjemniejsze – śpiewać tylko z innymi, nigdy samemu, słyszeć, jak głosy splatają się, ocierają o siebie, dotykają raz szorstko, raz głęboko, zbliżają się do siebie i opuszczają.”
Olga Tokarczuk OSTATNIE HISTORIE

Dyrygent
Katarzyna Kulszew
Dyrygent

Chór LORIEN rozpoczął swoją działalność w październiku 2008 roku. Joanna Głogowska-Szychta powołała go do życia i prowadziła przez 14 lat. Od marca 2009 roku zespół nieprzerwanie działa w Ogólnopolskim Programie Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska.
We wrześniu 2022 roku kierowanie chórem LORIEN przejęła Katarzyna Kulszew.
Główna działalność chóru obejmuje zadania wynikające z kalendarza wydarzeń okolicznościowych I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Ponadto LORIEN uczestniczy w koncertach poza szkołą, zarówno z innymi zespołami lubelskimi, jak i samodzielnie.