Pola Nadziei

Ogólnopolska akcja „Pola Nadziei” – żonkilowe Pola Nadziei kwitną rokrocznie dla chorych w hospicjach, w różnych punktach Lublina, a od wiosny 2023 roku również przed budynkiem naszego liceum.

Lubelskie Hospicjum Dobrego Samarytanina realizuje w mieście program z zachowaniem zasad i trzech równoważnych celów, do których zaliczają się:
szerzenie idei hospicyjnej, pozyskiwanie funduszy na prowadzoną opiekę dla terminalnie chorych, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy, stąd pomysł na nawiązanie współpracy z naszą szkołą.
W ramach tego projektu jesienią ubiegłego roku, klasa 2f zasadziła przed budynkiem szkoły ponad 200 cebulek żonkili, a  1 marca 2023 r. spotkaliśmy się z pracownikami hospicjum. Panowie Paweł Snopek i dr Paweł Jóżwiak (absolwent naszego liceum)
przybliżyli uczniom naszej szkoły tematykę wolontariatu i opieki nad osobami terminalnie chorymi.