Maraton Pisania Listów Amnesty International

Dnia 8 grudnia 2023 roku, w szkolnej auli im. Bolesława Prusa, odbył się Maraton Pisania Listów Amnesty International. Z dumną pragniemy poinformować, iż, dzięki ogromnemu zaangażowaniu społeczności szkolnej, zarówno uczniów jak i nauczycieli, wspólnymi siłami napisaliśmy aż 1861 listów!
Poniżej przedstawiamy dokładną liczbę listów napisanych w sprawie poszczególnych bohaterów:
Andrzej Poczobut (Białoruś) — 166
Maung Sawyeddollah (Mjanma) — 119
Justyna Wydrzyńska (Polska) — 204
Ana Maria Santos Cruz (Brazylia) — 139
Wujek Pabai i Wujek Paul (Australia) — 141
Rocky Myers (USA) — 145
Rita Karasartova (Kirgistan) — 326
Thapelo Mohapi (RPA) — 128
Chaima Issa (Tunezja) — 145
Thulani Maseko (Eswatini) — 158
Ahmed Mansoor (Zjednoczone Emiraty Arabskie) — 190
Gorąco dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej edycji akcji i wspólne pisanie listów w atmosferze muzyki świątecznej jak również spontanicznych pokazów umiejętności gry na pianinie w wykonaniu naszych uczniów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia, która ilustruje ogromne zaangażowanie uczniów i nauczycieli, poszukiwanie coraz to ciekawszych miejsc do pisania listów oraz która, miejmy nadzieję, zachęcać będzie do ustanawiania nowych rekordów w kolejnych edycjach akcji. Raz jeszcze dziękujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji Maratonu!