I Młodzieżowe Forum Ekonomiczne za nami!

11.01.2024 r. w murach Staszica odbyła się inauguracja I Młodzieżowego Forum Ekonomicznego! Jesteśmy dumni, że to właśnie nasza szkoła jest pomysłodawcą tego wydarzenia.
Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Miasta Lublin – Pana dr. Krzysztofa Żuka a współorganizatorem i sponsorem Forum był Bank Pekao SA V oddział w Lublinie, reprezentowany przez  dyrektora – Pana Krzysztofa Dudkowskiego.
Od godziny 10:00 do 13:30 trwały prelekcje zaproszonych ekspertów z dziedziny ekonomii i finansów. Na Forum zaproszeni zostali prelegenci w dziedzinie ekonomii i finansów: dr Mirosław Łoboda – prof. UMCS, dr Ilona Skibińska-Fabrowska – Katedra Ubezpieczeń i Inwestycji Wydziału Ekonomicznego UMCS i dyrektor Oddziału Okręgowego NBP, dr hab. Tomasz Białowąs – Katedra Gospodarki Światowej i Integracji Europejskiej Wydziału Ekonomicznego UMCS, pan Krzysztof Dróżdż – dyrektor Regionalny Pekao TFI, pan Maciej Dudkowski – manager PwC Business Services Sp. z o.o. w Lublinie, pani Barbara Zielińska – Regionalny HR Biznes Partner.
I Młodzieżowe Forum Ekonomiczne to była wspaniała okazja do nawiązania dialogu między pokoleniami. Młodzież miała szansę uczyć się od doświadczonych specjalistów, a nasi Goście – czerpać inspiracje od młodych, pełnych entuzjazmu umysłów.
Na zakończenie wydarzenia odbyła się Gala wręczenia nagród w postaci statuetek w kategoriach:
1. NADZIEJA POLSKIEJ EKONOMII – nagrodę otrzymał uczeń ILO – Szymon Sobiech
2. OSOBOWOŚĆ W DZIEDZINIE EKONOMII – nagrodę otrzymał dr hab. Mariusz Kicia, dziekan Wydziału Ekonomicznego UMCS
3. INNOWACYJNY PARTNER MŁODZIEŻY – nagrodę dla Miasta Lublin odebrała wiceprezydent Beata Stepaniuk-Kuśmierzak
4. SUKCES W DZIAŁALNOŚCI SPOŁECZNEJ NA RZECZ MŁODZIEŻY – nagrodę w imieniu Fundacji EFC im. prof. Romana Czerneckiego odebrał pan Igor Brewka – pełniący obowiązki Prezesa Fundacji
5. NAGRODĘ SPECJALNĄ otrzymał Bank PKO SA V Oddział w Lublinie Statuetkę odebrał dyrektor Oddziału – pan Krzysztof Dudkowski
6. Przyznano również nagrodę dla NAJLEPSZEGO PARTNERA BIZNESOWEGO I LO
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
Wierzymy, że I Młodzieżowe Forum Ekonomiczne Staszic 2024 będzie wstępem do pięknej tradycji 🙂