Boski Biznes w Staszicu

W dniu 21 grudnia 2023 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Biznes Bez Tajemnic. Projekt jest organizowany przez klasę 3C wraz z Panem Tymoteuszem Modrzejewskim, prof. Katarzyną Dobek oraz prof. Małgorzatą Mańkowską, a pierwszym gościem był właściciel firmy Bosko – Hubert Adaszewski.

Pan Hubert, absolwent naszej szkoły, bardzo miło wspomina czasy spędzone tutaj. Jako właściciel firmy, która funkcjonuje w 15 miastach, Pan Hubert ma duże doświadczenie, którym chciał się podzielić z naszymi uczniami. Pan Hubert opowiadał, jak dba o kontakt z klientem, co robi, aby utrzymać się na rynku. Jako radę dla uczniów, którzy w przyszłości będą chcieli stworzyć swój własny biznes, doradził, aby szukali nisz rynkowych oraz zapoznawali się z obecnie panującymi trendami. Odnosząc się do tego Pan Hubert wspomniał, że gdy on sam szukał pomysłu na biznes, zauważył nisze w branży gastronomicznej w Lublinie. Na spotkaniu można było również dowiedzieć się, że właściciel firmy Bosko miał już wcześniej styczność z tą branżą, ponieważ jego rodzice również prowadzili lodziarnię w Kazimierzu Dolnym. Pan Hubert zwraca uwagę na zrównoważony rozwój, dlatego w swoich lokalach oraz przy produkcji wprowadza rozwiązania sprzyjające środowisku. Zostało również podkreślone znaczenie porcji podawanych w lokalach Bosko. Są one czymś co wyróżnia firmę na tle konkurencji.
Całe spotkanie zostało pozytywnie odebrane. Dzięki niemu mogliśmy dowiedzieć się jak wygląda tworzenie i prowadzenie własnego biznesu. Za to spotkanie bardzo dziękujemy i serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu Biznes Bez Tajemnic.
Autor tekstu: Alicja Krasoń
Autor zdjęć: Amelia Jędrzejewska