„Begegnung mit Osteuropa“

Z radością informujemy, że zrealizowany w tym roku szkolnym projekt wymiany uczniowskiej z Schillergymnasium Münster, otrzymał wyróżnienie w konkursie „Begegnung mit Osteuropa“ i został uznany za jeden z najlepszych przykładów współpracy szkół partnerskich. Delegacja z naszego liceum otrzymała zaproszenie na ceremonię ogłoszenia wyników oraz udział w rozmaitych atrakcjach promujących współpracę międzynarodową. Oprócz naszych reprezentantów, którymi mieli zaszczyt zostać nauczycielka Beata Król oraz uczeń klasy 3a Kamil Łukasik, są tu wyróżnieni nauczyciele i uczniowie z Niemiec, Rumunii, Chorwacji, Polski i Słowacji. Wyjazd jest także okazją do spotkania z partnerami z Schillergymnasium Münster i Montessori – Gymnasium w Kolonii oraz opracowanie planu na następne wspólne wymiany szkolne.