Wymiana z Schillegymnasium w Münster

Nasi uczniowie 9 kwietnia udali się z rewizytą do zaprzyjaźnionej szkoły Schillergymnasium  w mieście partnerskim Lublina – Münster. Przez tydzień wspólnie z niemieckimi kolegami i koleżankami pracowali nad projektem dotyczącym zagrożeń związanych z technologią, kontynuując pracę rozpoczętą w Lublinie.  Młodzież odwiedziła przekształcony w muzeum kompleks przemysłowy kopalni i koksowni Zollverein Essen i zastanawiała się nad wpływem fake newsów na nasze życie i codzienne funkcjonowanie. Ogromnym atutem wyjazdu było zakwaterowanie w rodzinach goszczących, tych samych z których pochodzili partnerzy młodzieży polskiej, którzy odwiedzili naszą szkołę w październiku. Ostatniego dnia uczniowie z Polski i Niemiec wspólnie zaprezentowali wnioski ze swojej pracy społeczności Schillergymnasium w dużej auli szkolnej. Zarówno uczniowie, jak i towarzyszący im nauczyciele: Beata Król, Zofia Wąsik i Agnieszka Pawlikowska, zostali bardzo ciepło przyjęci przez uczniów, nauczycieli i dyrekcję szkoły partnerskiej w Niemczech. Pisano o tej wizycie w lokalnej prasie, grupa została zaproszona na spotkanie z przedstawicielką władz miasta w Sali Pokoju w ratuszu, gdzie w 1648 roku zawarto pokój westfalski. Wyjazd dofinansowała Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży.