Staszic najlepszy w Lublinie

W dniu 17 listopada odbyły się zawody szachowej Licealiady w Lublinie. W tym roku graliśmy w s

ali gimnastycznej IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej. Rozgrywany był turniej indywidualny w kategorii Open oraz Kobiet, ale wyniki poszczególnych graczy liczyły się do klasyfikacji drużynowej. Na zawody przybyło około stu zawodników-uczniów lubelskich szkół średnich.

W turnieju indywidualnym nasi zawodnicy zajęli miejsca na podium. Jerzy Rzeńca był drugi, a Antoni Serewa trzeci. Chłopcy drużynowo zajęli drugie miejsce. Gratulacje!!! W turnieju kobiet nasze dziewczyny zdeklasowały rywalki. Mariia Dyshleva zajęła pierwsze, a Nikola Adamowicz drugie miejsce. Dziewczyny zdobyły po sześć na siedem możliwych punktów. Serdeczne gratulacje!!!

Do wyniku całościowego drużynowego liczone są punkty trzech najlepszych chłopców i jednej najlepszej dziewczyny. Szachowa Drużyna Staszica wygrała zawody Licealiady po raz trzeci z rzędu!!!

W grudniu jedziemy na zawody wojewódzkie. Wielkie gratulacje dla całej drużyny.

Naszą szkołę reprezentują: Jerzy Rzeńca, Antoni Serewa, Bartosz Bekulard, Łukasz Sadownik, Nikola Adamowicz, Mariia Dyshleva, Hanna Zawadzka.