StaśMUN

W dniach 15-17 grudnia 2023 nasi uczniowie wzięli udział w symulacji obrad ONZ, zorganizowanej przez uczniów klasy 3A. Była to już 18. edycja naszego szkolnego LubMUNa, jednak po raz pierwszy odbyła się pod nazwą StaśMUN.
Uczniowie debatowali na różne tematy w wybranych komitetach: Security Council, Human Rights Council, Economic and Social Committee, United Nations on Drugs and Crime. Przez trzy dni delegaci reprezentując przydzielony im kraj, próbowali dojść do porozumienia pisząc rezolucję.
MUN (Model United Nations) dzięki temu, że odbywa się w języku angielskim jest idealną okazją dla młodzieży do rozwoju. Uczniowie uczą się krytycznego myślenia, nabierają umiejętności debatowania, a także uczą jak znajdować wiarygodne źródła. Biorąc pod uwagę powyższe, jesteśmy bardzo dumni, że prawie 100 osób z naszej szkoły zaangażowało się w tegorocznego MUNa. W rolę delegatów wcieliło się prawie 60 osób, a reszta przybrała rolę organizatorów, chair’ów oraz page’ów.
Projekt doszedł do skutku dzięki wsparciu Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum I Liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie oraz Bogdanki.
W imieniu sekretariatu StaśMUNa 2023 pragniemy podziękować wszystkim, za ogromne zaangażowanie!
fot. Karol Zimmer, Zuzanna Florek, Katarzyna Płaza