Ślubowanie klas pierwszych

We wtorek w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Podczas uroczystości uczniowie zapoznali się z historią szkoły, którą przybliżyła prezentacja przygotowana przez uczniów klasy 1C. Następnie pierwszoklasiści złożyli przysięgę na sztandar szkoły, tym samym stając pełnoprawnymi uczniami naszego liceum.

Na uroczystości zostały również wręczone liczbę nagrody:

Nagroda im. Ewy Sajkiewiczowej ufundowana dla osoby z najwyższym wynikiem matury z języka polskiego, którą była Katarzyna Kożuch.

– Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie wręczyło natomiast Tarczę Przyjaciela Szkoły

– Na koniec części oficjalnej wyróżnieni zostali laureaci konkursu wiedzy o szkole i patronie. Nagrody otrzymali: Maksymilian Motyka (1A), Emilia Opolska (1A) oraz Nikola Duda (1D).

Gratulujemy laureatom i świeżo zaprzysiężonym Staszicakom. Mamy nadzieję, że 4 lata nauki upłyną wam w miłej atmosferze i zaowocują licznymi sukcesami w nauce i nie tylko. 🎓🏆🎉