Nasi uczniowie w Wielkiej Brytanii

W dniach 11-17 grudnia odbyła się wycieczka do Wielkiej Brytanii. W trakcie wyjazdu uczniowie przebywali u rodzin angielskich, co dawało szansę na rozwinięcie umiejętności językowych. Autokarowa podróż była wyczerpująca, choć atrakcję stanowiła przeprawa tunelowa pod kanałem La Manche (w tamtą stronę) oraz podróż promem przez English Channel w drodze powrotnej.
Podczas pięciodniowego pobytu w stolicy kraju – Londynie, uczniowie zwiedzili jedne z ciekawszych brytyjskich muzeów, między innymi: National History Museum, Madame Tussauds. Odwiedzili również Tower of London oraz opactwo Westminster razem z jedną z najsłynniejszych wież zegarowych – Big Benem.
Zwiedzającym nie zabrakło czasu na zakup pamiątek na Oxford Street oraz Leicester Square. Na Placu Trafalgar usłyszeli ciekawą historię generała Horatia Nelsona, którego kolumnę można zobaczyć właśnie tam.
Jednak uczniowie nie spędzali czasu tylko w Londynie. Pojechali również zobaczyć świątecznie udekorowany Warwick Castle, jak też odwiedzili Stratford-upon-Avon, czyli miejsce narodzin Williama Szekspira. W tym miasteczku zwiedzili muzeum pisarza oraz jego dom rodzinny (Shakespeare’s Birthplace).
Zwieńczeniem wyjazdu były odwiedziny Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego w Greenwich, gdzie można było zobaczyć miejsce wyznaczenia południka 0°.
Intensywne zwiedzanie połączone z praktykowaniem umiejętności językowych było gwarancją dobrej zabawy.