LubMUN2023

W dniach 9-11 czerwca 2023 roku, odbyła się kolejna, 16. edycja Lublin Model United Nations LubMUN2023, która organizowana była przez uczniów klasy III A. Projekt odbył się dzięki wsparciu Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie, a Partnerami projektu były Katolicki Uniwersytet Lubelski i Pekao S. A.. Trzydniowa konferencja odbyła się w Lublinie na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W tym roku w konferencji udział brało ponad 200 osób, w tym ponad 80 z Lublina i okolic. Tegoroczny LubMUN był największym tego typu wydarzeniem w regionie, a w Lublinie gościli uczniowie najlepszych liceów z całej Polski, jak i delegaci z państw: Korea Południowa, Francja, Niemcy, Zimbabwe, Belgia, Nigeria, Rwanda, Ukraina, Japonia, Kamerun, Czechy, Dżibuti, Włochy. Uczniowie z naszej szkoły od dawna aktywnie biorą udział w konferencjach symulacji obrad ONZ na terenie całej Polski, zdobywając tytuły “Best Delegate”, “Honourable Mention” czy “Outstanding Speaker”. W swoim dorobku mają już udział, między innymi, w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, a w marcu 2023 roku 20 osób z naszego Liceum brało udział w konferencji CWMUN w Nowym Jorku, gdzie udział brało ponad 5000 uczestników.