W dniach 15-17 grudnia 2021, w naszej szkole odbędzie się kolejna edycja obrad Lublin Model United Nations LubMUN. Tegoroczne obrady organizowane są przez klasę 3AG, a z powodu pandemii COVID 19, udział biorą tylko uczniowie z naszej szkoły.

Głównym założeniem i celem tego wydarzenia jest edukacja młodzieży w dziedzinie stosunków międzynarodowych i dyplomacji, zapoznanie jej z rolą i funkcjonowaniem ONZ we współczesnym świecie. Przedsięwzięcie służy również poznaniu zarówno sytuacji gospodarczej jak i  kultury innych narodów, a także ich poglądów i stanowisk wobec zagadnień ogólnoświatowych.

Obrady odbywają się w języku angielskim, a w tym roku działania uczniów-delegatów będą prowadzone w 3 komisjach. Tematyka poruszanych problemów jest bardzo różnorodna. Poruszane tematy to między innymi: przejęcie władzy przez Talibów w Afganistanie, kryzys imigracyjny na granicy Polski z Białorusią, walka z pandemią czy też wprowadzanie obowiązkowych szczepień i restrykcji dla osób niezaszczepionych.