III Seminarium Filozoficzne w Zwierzyńcu

W dniach 9 -10 stycznia (oraz w nocy) odbyło się już po raz trzeci Seminarium Filozoficzne w Roztoczańskim Zwierzyńcu nad Wieprzem. Uczestnicy z koła filozoficznego pod opieką Beaty Król i Katarzyny Dobek zwiedzali miasteczko (przede wszystkim pomnik naszego polskiego, wybitnego myśliciela Stanisława Staszica) i doskonalili wiedzę przed Okręgowym Etapem XXXVI Olimpiady Filozoficznej. W programie był konkurs „Jeden z dziewięciu” prowadzony przez uczniów z tytułami z olimpiad z lat poprzednich: Laurę Fortunę (4a) i Aleksandra Grymę (3a). Zwyciężczynią została Jowita Krawczyk (3a). Część swojej nagrody postanowiła przeznaczyć na wsparcie dzikich zwierząt (w tym dzika) ze Stowarzyszenia Leśne Przytulisko. Poza tym słuchaliśmy wykładów, omawialiśmy teksty źródłowe, dyskutowaliśmy oraz rozwijaliśmy sztukę poprawnej argumentacji. Odwiedziliśmy także miejsce, w którym w czasie wojny znajdował się obóz przesiedleńczy. W nocy mogliśmy wejść do jaskini Platona zbudowanej przez seminarzystów. Prosimy o trzymanie kciuków za czterech uczniów z naszej szkoły, którzy już w najbliższą sobotę 13 stycznia przystępują do zawodów okręgowych OF. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do naszego koła, zapraszamy w czwartki do Sali 103 o godzinie 17.00 lub kontakt z Beatą Król.