Szachiści ze Staszica wśród najlepszych w Polsce

AKTUALIZACJA 20.06.2022:

Reprezentacja naszej szkoły wróciła z Mistrzostw Polski zajmując w klasyfikacji generalnej 10 miejsce. To ogromny sukces i nadzieja na przyszłość bo trzon naszej drużyny to uczniowie klas pierwszych i drugich. Ogromne gratulacje !!

Szachowa reprezentacja naszej szkoły gra właśnie w Mistrzostwach Polski Szkół Średnich. Trzymamy kciuki i przesyłamy aktualne zdjęcia z kolejnych dni zawodów.

Drużyna marzeń – Szachowa Drużyna Staszica. Mistrzowie Lublina i Mistrzowie Województwa w szachach 2022. Co mówią o szachach i o sukcesie? Jaki mają przepis na sukces w szachach?
Od lewej: Dominik Gąska, Antoni Serewa, Paulina Mizerska, Julia Salamandra, Daria Sawa, Jerzy Rzeńca, Bartosz Bekulard. Zobaczcie co mówią o sukcesie:
Daria – Przede wszystkim należy czerpać radość z tego, co się robi, a regularne treningi to połowa sukcesu. Praktyka jest równie ważna co teoria, dlatego warto sprawdzać się w turniejach (najlepiej klasycznych). Bartosz – W szachach najbardziej kocham zwycięstwo Paulina – Trzeba dobrze bawić się podczas gry i regularnie poszerzać swoje horyzonty. Poza tym regularność gwarantuje mniejszy lub większy postęp! Jerzy – Wygrana jest bardzo ważna, ale ja osobiście bawię się szachami. One po prostu sprawiają mi frajdę. Julia – Czerp przyjemność z gry w szachy. Nie ważne czy wygrałeś/aś partię czy nie, czy udało Ci się rozwiązać zadanie czy nie. Bierz z tego motywację do dalszego działania i rozwijania swoich umiejętności Antoni – Staram się przede wszystkim czerpać przyjemność z gry oraz poświęcać dużo czasu na trening. To pozwala mi stawać się coraz lepszym. Dominik – Rób dużo zadań szachowych i czytaj książki szachowe. Graj dłuższe partie i spędzaj dużo czasu nad szachami
Od 12 do 15 czerwca 2022 r. będą uczestnikami rozgrywek Ogólnopolskiej Licealiady – można powiedzieć szkolne Mistrzostwa Polski. Trzymamy kciuki!!!