Debata na temat postawy Stanisława Augusta Poniatowskiego

Z okazji zbliżającej się 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym liceum miało miejsce niezwykle ciekawe przedsięwzięcie. W auli odbyła się bowiem otwarta debata pt. „Stanisław August Poniatowski – bohater czy zdrajca?”.  Prelegenci w ciekawy i ekspresyjny sposób starali się przekonać zgromadzoną społeczność szkoły do swoich racji. Mieli okazję sprawdzić swój wpływ na zebranych w auli kolegów i koleżanki poprzez sondę, która odbyła się na koniec debaty i wskazała która ze stron debaty była bardziej przekonywująca.

W skład debatujących weszło sześcioro uczniów (troje z klasy 1f oraz trzech z 1d), którzy profesjonalnie przedstawiali swoje tezy, jak również trafnie ripostowali wypowiedzi swoich oponentów.