Urodził się 17.09.1906 r. w Warszawie. Uczył się w gimnazjum w Kijowie i Równem, gdzie w 1927 r. uzyskał maturę. W 1932 r. na UW uzyskał stopień magistra filozofii w zakresie matematyki. Rok później ukończył roczne Studium Pedagogiczne. Od 12-go roku życia należał do harcerstwa. W 1933 r. przeniósł sie do Lublina i został nauczycielem w Gimnazjum i Liceum im. St. Staszica. Kontynuował także działalność harcerską, będąc od 1935 r. komendantem Hufca Harcerzy Lublin 1; później zaś – do wybuchu wojny – członkiem Komendy Chorągwi Lubelskiej Harcerzy. W okresie okupacji uczył w szkołach handlowych w Lublinie i w Szkole Rolniczo-Hodowlanej w Klementowicach.
W sierpniu 1944 r. powrócił do Lublina i rozpoczął organizowanie Liceum im. St. Staszica, gdzie przez rok pełnił obowiązki dyrektora Szkoły. Po trzyletniej przerwie, w 1948 r., powrócił do Liceum. Był dyrektorem szkoły do września 1968 r., z sześcioletnią przerwą, podczas której był wizytatorem Wydziału Oświaty PWRN.
Zmarł 02.12.1974 r. w Lublinie