28 kwietnia 2021 r. uczniowie klasy IIBP mieli przyjemność uczestnictwa w Warsztatach Europejskich dotyczących kwestii zielonego ładu organizowanych przez Centrum Dokumentacji Europejskiej UMCS oraz Instytut Nauk o Polityce i Administracji UMCS. Uczestnicy otrzymali szansę wysłuchania wykładów eksperckich (których
przykład stanowi przemówienie pana Prof. dr hab. Marka Pietrasia – specjalisty do spraw bezpieczeństwa ekologicznego oraz teorii stosunków międzynarodowych) oraz wzięcia udziału w warsztatach, podczas których pracownicy i studenci Wydziału Politologii UMCS dzielili się swoją wiedzą, ale też wątpliwościami związanymi z ekologiczną przyszłością Europy. Szczególnie pragniemy podziękować Pani dr hab. Katarzynie Stachurskiej-Szczesiak, odpowiedzialnej za organizację oraz logistykę tego wspaniałego przedsięwzięcia.  Wydarzenie zwieńczył Kahoot ukazujących szerszy kontekst obecnej sytuacji europejskiej.

Fragmentaryczna relacja z tego wydarzenia dostępna jest w Internecie pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=YaVr2q2r1u0.

Członkowie klasy uzyskali certyfikaty uczestnictwa w warsztatach, zaś najbardziej aktywni Uczniowie nagrody rzeczowe.