Michelle Crofton – 16-letnia praktykantka z Dublina w Staszicu

Jest nam bardzo miło gościć w naszej szkole Misię czyli Michelle Crofton z St. Andrew’s College w Dublinie na praktykach zawodowych. Młodzież z Irlandii w trakcie nauki w szkole średniej jest zobowiązana obserwować pracę w wybranym zawodzie oraz w miarę możliwości w niej uczestniczyć.  Misia wybrała Staszica ze względu na swoje lubelskie korzenie (jej mama pochodzi z Lublina) oraz pozytywne opinie, które słyszała o naszym liceum. W trakcie dziewięciu dni, które z nami spędzi, obserwuje pracę nauczycieli, rozmawia o wyzwaniach związanych z tym zawodem oraz prezentuje uczniom Staszica różnice systemów edukacyjnych w Polsce i w Irlandii, opowiada o tradycjach swojego kraju i o języku irlandzkim. Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz całej społeczności Staszica za ciepłe przyjęcie naszej młodej praktykantki, która już zapowiedziała, że chętnie do nas powróci – być może podczas obrad Model of United Nations.