Lublin w sieci pomocy Ukrainie [podsumowanie działań]

Minął trzeci miesiąc od destrukcyjnego ataku Rosji na Ukrainę. Społeczność naszej szkoły aktywnie wpiera uciekających przed wojną sąsiadów organizując zbiórki żywności i środków czystości, dostarczając kanapki, owoce i napoje na dworce PKP i PKS a także angażując się w prowadzoną przez jedną z wolontariuszek akcję „plecaczek” polegającą na przygotowaniu gotowych zestawów dla dzieci w podróży.
Nasze działania od początku wspiera szkoła partnerska Montessori Gymnasium z Kolonii organizując u siebie kiermasze ciast i zbierając środki na wsparcie obywateli Ukrainy. Dzięki pomocy firmy transportowej Bury dotarł do nas ogromny transport pilnie potrzebnych rzeczy, ale nie była to tylko jednorazowa inicjatywa. Nasi uczniowie i nauczyciele regularnie pojawiają się w punktach pomocy z produktami, których najpilniej potrzeba, śledząc publikowane listy produktów. Największe podziękowania należą się klasie 3ap i 3ag a w szczególności Adriannie Lizon, dzięki której pomoc przybędzie aż z Florydy oraz Julii Styk, która wspólnie z rodzicami pomogła rozładować 33 europalety rzeczy z Niemiec. Będziemy dalej aktywnie pomagać, chociaż wszyscy mamy nadzieję, ze nadejdzie czas pokoju i odbudowy wolnej Ukrainy.