Change the World Model United Nations – symulacja obrad ONZ

W dniach 23-29 marca 2022 roku grupa 21 uczniów z naszej szkoły po raz czwarty weźmie udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Symulacja Obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych – Change the World Model United Nations (CWMUN) – w Nowym Jorku, USA.

Liceum Staszica w Lublinie jako jedno z wiodących w Polsce otrzymało imienne zaproszenie na tę konferencję z rąk Pana Claudio Corbino, pomysłodawcy oraz Dyrektora Generalnego CWMUN.

Change the World Model United Nations (CWMUN) to coroczny program międzynarodowych spotkań, w którym uczestniczy ponad 5000 studentów z całego świata. W czasie zgromadzeń debatują nad głównymi kwestiami globalnej agendy politycznej. CWMUN to największe międzynarodowe forum młodzieży na świecie, które odbywa się w różnych miastach: Nowym Jorku, Abu Dabi, Singapurze i Rzymie. Model United Nations, znana w wielu krajach inicjatywa studencka i uczniowska, ma na celu edukację zarówno w dziedzinie stosunków międzynarodowych i dyplomacji, jak i w zakresie wystąpień publicznych oraz sztuki prowadzenia negocjacji.

Konferencja MUN jest również okazją do wykorzystania i udoskonalenia znajomości języka angielskiego, gdyż obrady odbywają się wyłącznie w tym języku.

Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego.